slajd1 slajd2 slajd3 slajd4

Hodowla Rhodesian Ridgeback

Hodowla w Dymaczewskiej Krainie powstała w wyniku mojego zamiłowania do rasy Rhodesian Ridgeback oraz doświadczeń zebranych w opiece nad pieskami różnych ras, które sięgają pięknych czasów mojego dzieciństwa. Sama hodowla znajduje się na malowniczo położonym terenie Dymaczewa Starego w odległości około 25 km od Poznania.

Nasza hodowla opiera się o 3 suczki rasy Rhodesian Ridgeback i jedną Nowofundlandkę oraz 2 psy rasy Rhodesian Ridgeback.

Wybór Rhodesian Ridgeback jest wynikiem fascynacji urodą psów tej rasy. Dodatkowym faktem przemawiającym właśnie za tą rasą było ich łagodne usposobienie oraz przywiązanie do właściciela.

W krótkim czasie po podjęciu decyzji o wyborze rasy Rhodesian Ridgeback znalazłam hodowlę, która mnie bardzo zainteresowała. Wówczas w przeciągu 2 tygodni w hodowli były do odbioru szczeniaczki. Tak w dość szybkim czasie zdecydowałam się pojechać po suczkę o imieniu Renoma Rapi.
Rapi jako szczeniaczek była bardzo kochana, nie sprawiała trudności wychowawczych. Do swojego ostatniego dnia była bardzo miłą, posłuszną suczką i uwielbiała się przytulać. Po około pół roku dołączyła do naszej psioludzkej rodziny druga Rhodesianka, Busara. Rapi wreszcie miała kompana do zabaw i figli. Rapi i Busara były wspaniałymi przyjaciółkami, od samego początku były jak papużki nierozłączki, jedna bez drugiej nie mogła żyć i bardzo za sobą tęskniły. Mądre, inteligentne, rozważne, o wspaniałym wyglądzie i doskonałych cechach zewnętrznych suczki - przyszłe założycielki mojej hodowli.

Pierwszy miot w hodowli dała nam nasza kochana Rapi, której syn Dakari jest obecnie reproduktorem i ojcem dwóch miotów hodowli. Busara została mamą dwa razy, z pierwszego miotu w hodowli zostały Ezra i Ezima. W zeszłym roku nasze hodowlane grono zasilił Fenix, syn z pierwszego miotu Busary i Dakari'ego.

Jeżeli są Państwo zafascynowani pieskami rasy Rhodesian Ridgeback zapraszam do kontaktu z Dymaczewską Krainą.

Szukaj

Jesteśmy zrzeszeni w: